Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st Grade - Kookaburra Cup 3 24 Oct 20 Coomera Hope Island
drew Broadbeach Robina
6/189 JM Grove 52 D Mitipolarachchi 26 S Baker 25  K Ram 2/54
Choice Homes Oval  
2nd Grade 3 24 Oct 20 Broadbeach Robina
drew Coomera Hope Island
3/27  
Chris Wills Oval 
2020 KOOKABURRA CUP T20 TOURNAMENT 3 26 Sep 20 Burleigh
7/139(cc) R Raheel 57*  
def by Broadbeach Robina
4/153(cc) K Brockley 61 D Mitipolarachchi 43* S Baker 35  A Crayton 2/28
Trevor Hammel Field 1 (Alberton CC) 
2020 KOOKABURRA CUP T20 TOURNAMENT 3 26 Sep 20 Alberton Ormeau Cricket Club
4/189(cc) C Galloway 73 A Singh 40 S Mills 37  JM Grove 2/31
def Broadbeach Robina
108  T Bischoff 5/23 RD Carrington 2/26
Trevor Hammel Field 1 (Alberton CC) 
4th Grade 3 24 Oct 20 Mudgeeraba Blue
3/177 S Hess 63 T Krutz 44 J Sandhu 25* D Hodgson 25  J Thaman 2/34
drew Broadbeach Robina
Frank Chaston Oval 
5th Grade 3 24 Oct 20 Broadbeach Blue
7/184(cc) D McNaughton 48 M Abrahams 38 M King 33  J Kamo 2/16 B Daniels 2/25 TS Alesech 2/34
drew Coomera White
Merrimac High School (School oval) 
5th Grade 3 24 Oct 20 Broadbeach White
0/27  
drew Helensvale Green
156 A Vella 41  N Nicholls 3/20 C Verster 2/17 B Sperling 2/19 S Dunn 2/29
Benowa State High School (East) 
6th Grade 3 24 Oct 20 Bonogin Cricket Club
0/18  
drew Broadbeach Robina
8/179(cc) L Clark 46 H Fleet 31  ZA Saxvik 4/29
Varsity College 
Under 14's 2 24 Oct 20
31 Oct 20
Broadbeach Robina
6/142 JA Allan 25 D Thaman 25*  R Garnier 2/21
v Surfers Paradise Blue
Merrimac High School (School oval) 
Under 13 Division 1 2 24 Oct 20
31 Oct 20
Broadbeach Robina
1/78 I Bracey 44*  
v Southport Labrador
215 J Browne 51* S Brookes 43 C Johnson 41  J Button 2/13 I Leo 2/46
Frank Chaston Oval 
Under 13 Division 2 2 24 Oct 20
31 Oct 20
Runaway Bay Orange
5/94  J Quinn 2/16
v Broadbeach Robina
38  L Neophytou 3/2 B Summers 2/2 K Whala 2/2
Sam Loxton 4 
Under 12 South 2 24 Oct 20
31 Oct 20
Bonogin Cricket Club
6/77  
v Broadbeach Blue
2/99  
Davenport Park 
Under 12 South 2 24 Oct 20
31 Oct 20
Palm Beach Currumbin
5/70  C Farag 2/10
v Broadbeach White
4/102 C Farag 29 K Bhasin 28  L Dart 2/9
Mallawa 4 
Over 40s Division 1 2 25 Oct 20 Logan Village
102 D Walton 25  V Serci 3/15 P Azzopardi 2/11 S Robertson 2/15 N Heywood 2/23
drew Broadbeach Robina
1/84 C Sweet 38* S Baker 35*  
Newstead Park (Logan Village CC) 
Over 40s Division 3 1 18 Oct 20 Loganholme
7/184 J Appleby 51* RR Batt 28  R Hayes 2/15 L Howard 2/29
def Broadbeach Robina
9/181(cc) R Hayes 30 D Trewarn 30 B Ingham 26  S Maxwell 3/32 S Harmer 2/17
All Properties Group Oval (Loganholme CC) 
Turf Juniors Div 1 2 24 Oct 20
31 Oct 20
Mudgeeraba Nerang & Districts'
95  T. Kennedy 5/18 Z Wilkinson 2/22
v Broadbeach Robina
1/7  
Nerang RSL Oval 1 (Mudgeeraba CC) 
Turf Juniors Div 2 2 24 Oct 20
31 Oct 20
Queens
2/69  
v Broadbeach Robina
42  A Philp 2/1 A Polglase 2/10 M Guy 2/11
Greg Chaplin Oval (Queens CC) 
Turf Juniors Div 3 2 24 Oct 20
31 Oct 20
Mudgeeraba Nerang & Districts'
9/113 T Davies 25  J Bredhauer 2/9 E Faber 2/19
v Broadbeach Robina
Nerang RSL Oval 2 
Under 11's South 3 24 Oct 20 Broadbeach Blue
8/186(cc)  H Wickens 2/21 O Hollis 2/28
def Palm Beach Lions
12/145(cc)  J Robinson 3/16 O PULFORD 2/12 H Procter 2/35
Albert Park North 
Under 11's South 3 24 Oct 20 Broadbeach White
6/157(cc)  O Hamill 2/7 J Anderson 2/17
def Burleigh White
10/143(cc) H Holbrook 25*  L Platts 3/21 T Braun 2/15 B Lowndes 2/24
Varsity College 
3rd Grade South 3 24 Oct 20 Bonogin Cricket Club
drew Broadbeach Robina
7/50  MJ Phillips 3/17 L Phillips 3/29
Davenport Park