Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
2021 KOOKABURRA CUP T20 TOURNAMENT 3 18 Sep 21 Queens
7/121(cc) S Winton 27  JE Cusack 2/9
def by Broadbeach Robina
4/123(cc) L Creed 51* K Armstrong 41  L Poeppmann 2/32
Greg Chaplin Oval (Queens CC) 
2021 KOOKABURRA CUP T20 TOURNAMENT 3 18 Sep 21 Alberton Ormeau Cricket Club
2/221(cc) H Kumar 82* S Connors 63 M Yiend 45  
def Broadbeach Robina
6/123(cc) SA Fitzsimmons 37* GR Leitch 33  S Syed 2/12
Trevor Hammel Field 1 (Alberton CC) 
1st Grade - Kookaburra Cup 18 12 Mar 22
13 Mar 22
Southport Labrador
9/229(dec) D Mitipolarachchi 89 H Wickramasekera 71 TJ Miller 28*  R Armstrong 4/41 C Sternberg 3/25
def by Broadbeach Robina
4/238 R McDonald 101* C Grassick 81  DR Hamley 2/39
Belling Appliances Oval (Southport CC) 
2nd Grade GF 26 Mar 22
27 Mar 22
Palm Beach Currumbin
180 A Craig 50* R Putto 39 R Coulson 32 T MacDonald 31  R Armstrong 4/33 J Simmons 2/28 A Bhasin 2/36
v Broadbeach Robina
10/167 R Armstrong 56 L Hinds 39  A Craig 4/45 J Anderson 3/29
Salk Oval 
3rd Grade 20 5 Mar 22 Queens
drew Broadbeach Robina
Greg Chaplin Oval (Queens CC) 
4th Grade GF 26 Mar 22 Mudgeeraba Blue
148 T Krutz 49  ZJ Smith 3/12 P Azzopardi 3/23 D Platts 2/13
def Broadbeach Robina
9/147(cc) C Sweet 26  D Bambry 2/14 B Minge 2/24 DJ Johnston 2/30
Mallawa 2 
5th Grade SF 12 Mar 22 Broadbeach Robina
10/134 S Knight 42 M Arthy 35  DD Mcnaught 3/23 B Parkes 2/11
def by Helensvale Gold
8/137(cc) A Coetzee 43 M Snowden 25  M King 2/13 P Jones 2/38
Mallawa 3 
6th Grade GF 26 Mar 22 Broadbeach Robina
2/99 Z Wilkinson 33* L Clark 27 M Kerr 27*  
def Runaway Bay
95 J Phillips 28  J Richards 4/14 H Fleet 3/26
Mallawa 3 
Turf Juniors Div 1 SF 19 Mar 22
20 Mar 22
Runaway Bay
8/215(dec) S Roy 56 S Cox 52 B Walker 37 M Bailey 35*  D Rodrick 2/28 R Pattemore 2/35 D Thaman 2/38
def Broadbeach Robina
10/140 J Hinds 40  O Parsons 2/13 T Gossett 2/14 M Bailey 2/17
Sam Loxton Oval (Runaway Bay CC) 
Turf Juniors Div 2 SF 19 Mar 22
20 Mar 22
Burleigh
8/89 L Davies 32  S Lowndes 5/7
def Broadbeach Blue
88  L Davies 3/8 LX Negas 2/8 MR Heritage 2/10
Liberty Financial Oval (Burleigh CC) 
Turf Juniors Div 3 7 15 Jan 22 Surfers Paradise Red
7/86(cc)  T Sperling 2/3 AS James 2/10
def by Broadbeach Robina
4/87  J Sessarago 2/9
Sam Loxton 2 
Under 14's 11 5 Mar 22
12 Mar 22
Broadbeach Robina
6/104(cc) A Davis 26*  B Hasic 2/14
def by Queens
6/126(cc) M Dean 53*  
Albert Park North 
Under 13 Division 1 GF 26 Mar 22
27 Mar 22
Broadbeach White
9/177(cc) CJ Farag 48* J Button 31  J Herrmann 4/12 T Swanepoel 2/15
def by Mudgeeraba Nerang & Districts'
4/178 J Davies 54* S Silva 51*  N Morichovitis 2/19
Corbwood No 3 (Mudgeeraba CC) 
Under 13 Division 2 GF 26 Mar 22
27 Mar 22
Broadbeach Robina
105  M Philp 3/9 S Turner 2/3 O Williams 2/10
def Mudgeeraba Red
55  T Gregory 3/2
and 5/67 H Flynn 31*  
Riverstone 1 
Under 12 South 11 5 Mar 22
12 Mar 22
Broadbeach
v BYE
 
Under 11's South 19 12 Mar 22 Palm Beach Gold
0/152  C O'Brien 2/10
def Broadbeach White
0/102  J McGuiness 3/5 D Marshall 3/8 X Dean 2/12 H Murphy 2/14
St Augustine's Parish Primary School (School oval) 
Under 11's South 19 12 Mar 22 Broadbeach Blue
8/118(cc) O PULFORD 26*  D Brown 3/11
v Palm Beach Lions
8/144(cc) D Brown 25  C Mcdonald 2/8 O PULFORD 2/15
Broadbeach Primary School 
Over 40s Division 1 SF 27 Feb 22 Broadbeach Robina
drew Logan Village
Corbwood No 1 (Mudgeeraba CC) 
Over 40s Division 2 9 13 Feb 22 Coomera Hope Island
95 B Oliver 43  M Arthy 4/13 R Harris 3/12 C Verster 2/10
def by Broadbeach Robina
9/98 M Arthy 33  M Burke 2/15 J Marshall 2/18
Choice Homes Oval (Coomera CC) 
Over 40s Division 3 SF 27 Feb 22 Broadbeach Robina
drew Coomera Gold
Corbwood No 2 (Mudgeeraba CC) 
Under 10 South 17 11 Mar 22 Broadbeach Blue
v Burleigh White
Canary Island Palm Sales Oval (Broadbeach CC) 
Under 10 South 17 11 Mar 22 Burleigh Maroon
v Broadbeach Grey
Liberty Financial Oval (Burleigh CC) 
Under 10 South 17 11 Mar 22 Broadbeach White
v BYE
 
Under 10 Tournament 3 20 Feb 22 Broadbeach White
v Runaway Bay Navy